مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز دوشنبه 23 جولای, 2018 7:24 am

پاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 
 از بین رفتن MBR 
نویسنده پیام

عضو: شنبه 01 می, 2010 9:25 am
پست از بین رفتن MBR
سلام
هارد کامپیوترم یه مشکلی واسش پیش اومده که بالا نمیاد. (MBR اش از بین رفته)اگه یه فلش bootable درست کنم که یه نرم افزار رو اجرا کنه مشکل حل می شه .می شه راهنمایی بفرمایید چه جوری فلش bootable درست کنم که همون اول که کامپیوترم بالا می یاد اون نرم افزارو اجرا کنه؟
مرسی.

جمعه 14 می, 2010 5:35 pm
مشخصات شخصی

عضو: یکشنبه 16 می, 2010 9:01 pm
پست Re: از بین رفتن MBR
سلام دوست عزیز
شما با این روش میتونی مشکلتو حل کنی
اول CD ويندوز XP خودتو را در درايو CD-Rom بذار و سپس از طريق تنظيمات Bios كاري کن كه CD-Rom در ابتدا بوت شود. سپس بعد از آمدن محيط Dos شكل نصب ويندوز XP وارد قسمت Recovery Console آن شو ( CD ويندوز شما بايد Bootable باشد ).
حالا در قسمتي كه شبيه CMD ويندوز است تايپ کن FIXMBR /device/harddisk0 و سپس Enter را بزن ( در اين دستور منظور از harddisk0 همان درايو C است. من در اينجا فرض كردم كه ويندوز XP در درايو C نصب شده است. شما بايد اگر براي مثال ويندوزتان در درايو D نصب شده تايپ كنيد harddisk1 و به همين ترتيب ضمنا بزرگ يا كوچك بودن حروف را هم در نظر بگيريد ).
با اين كار قسمت MBR تعمير شده و مشكل به راحتي حل ميشود. فقط يادتان باشد كه دستور FIXMBR فقط در محيط Recovery Console عمل ميكند و شما حتما بايد خودتان را به اين قسمت برسانيد. ممكن است براي دستيابي به قسمت Recovery Console از شما پسورد بخواهد. اگر پسوردي براي Administrator در نظر نگرفته ايد بدون وارد كردن چيزي بايد با زدن Enter وارد اين قسمت مي شويد. در غير اين صورت پسورد را وارد كرده و Enter را بزنيد تا وارد اين قسمت شويد.
مشکلت حل شده..

یکشنبه 16 می, 2010 11:32 pm
مشخصات شخصی YIM
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 7 مهمان

شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه