مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز چهارشنبه 19 سپتامبر, 2018 8:21 am

پاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 
 مسئله 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: سه شنبه 27 نوامبر, 2007 11:36 pm
پست مسئله
روزی پادشاهی قصد انتخاب وزیری برای خودش داشت. اما از بین اطرافیانش هر چی گشت نتونست که کسی رو پیدا کنه. بعد از کلی فکر رکدن به این نتیجه رسید که مسابقه ای برگزارکنه تا برنده ی مسابقه وزیر پادشاه باشه...
پادشاه این موضوع رو به تمامی دانشمندان و متفکران و غیره اعلام کرد....
روز مسابقه همه در قصر جمع شده بودند. پادشاه همه ی شرکت کنندگان را جمع کرد و به داخل یک اتاق انداخت و گفت که قفل در این اتاق از طریق ریاضی باز می شود. و هر کسی که اولین نفر امد بیرون، اون وزیر اینده می شه...
شرکت کنندگان به سرعت مشغول محاسبه شدند. بعد از گذشت چند دقیقه پادشاه وارد اتاق شد و گفت که مسابقه تمام شده . همه با تعجب به یکدیگر نگاه می کردند . چون هنوز کسی جواب رو پیدا نکرده بود. اما پادشاه اعلام کرد که اصلا در اتاق قفل نبوده.
شخصی که به عنوان وزیر انتخحاب شده بود گفت .من وقتی دیدم که شما مشغول محاسبه هستید با خودم گفتم که شاید اصلا این در قفل نباشد .بلند شدم و به طرف در رفتم ودر باز شد.اما شما ان قدر مشغول محاسبه بودید که خارج شدن من رو متوجه نشدید. تا وقتی مسئله ای وجود نداشته باشه جوابی هم وجود نداره....

شنبه 16 فوریه, 2008 12:45 pm
مشخصات شخصی YIM WWW
آواتار کاربر

عضو: چهارشنبه 05 مارس, 2008 2:18 am
پست Re: مسئله
تازه همون پادشاهه یه روز به خاطر اینکه خیلی فکر میکرده زرنگه گول میخوره و مردم مملکتش رو به عذاب میندازه حالا چه جوری؟
قضیه از این قرار بوده که یه روز یه دهقان یه طرح خوبی رو میبره پیش این پادشاهه پادشاه خوشش میاد بهش میگه حالا هرچی میخوای بهت میدیم و دستور میده بهش 10کیسه گندم جایزه بدن دهقان به پادشاه میگه من 10کیسه گندم نمیخوام اگه میشه از امروز تا ماه بعد همین موقع هر روز یک عدد گندم به من بدید فقط با این شرط که روز اول 1 گندم روز دوم دو برابر روز اول و روز سوم دو برابر روز دوم و به همین صورت تا روز سی ام پادشاه میخنده و مرد رو مسخره میکنه که خل شده و 10 کیسه رو قبول نکرده و بجاش گندم خیلی کمی میخواد و دستور میده که خواسته دهقان رو عملی کنن و اینطور بوده که ذخیرهچند ماه گندم کشورش رو مجبور میشه که به دهقان بده!
دلیل ریاضی: روز اول 1 گندم روز دوم 2 روز سوم 4 روز چهارم 8 روز پنجم 16و به همین ترتیب روز سی ام 2 به توان 30 عدد گندم(ماه 31 روزه )

نتیجه اخلاقی :همیشه چیزی که به نظر ساده میاد ممکن اونطوری که فکر میکنید نباشه پس مواظب باشید گول نخورید

ورنه خاموش است و خاموشی گناه ماست

جمعه 07 مارس, 2008 1:06 am
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2 پست ] 

افراد آنلاین

کاربر حاضر در این تالار : - و 1 مهمان

شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه