مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز سه شنبه 16 اکتبر, 2018 1:31 pm

پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 اتصال کامپیوتر به اینترنت از طریق موبایل ( GPRS ) 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 25 نوامبر, 2007 7:24 am
پست اتصال کامپیوتر به اینترنت از طریق موبایل ( GPRS )
ورود اپراتور ایرانسل به کشور موجب شد تا یکی از سرویس های رایج دنیا که همان gprs است، در کشور نیز ظهور و بروز پیدا کند. به گزارش آژانس خبری تلفن همراه ، با ورود gprs، این امکان فرام شده است که بتوان از روی تلفن همراه و رایانه های شخصی امکان اتصال به اینترنت را در هر زمان و مکان در اختیار داشت.

کار با آن به راحتی کار با کامپیوتر شخصی نیست و محدودیت های خاص خودش را دارد.
برای نحوه اتصال کامپوتر شخصی به اینترنت از طریق gprs ابتدا می بایست از طریق نرم افزار موجود در pc suite با از طریق connection wizard ویندوز اتصال ایجاد کنید.

از آنجایی که اتصال به روش دوم ساده تر و برای تمامی گوشی ها قابل استفاده است، روش اتصال با gprs از طریق connection wizard توضیح داده می شود.

قبل از شروع به کار ابتدا مطمئن شوید که تنظیمات gprs بر روی گوشی شما به درستی انجام گرفته است یعنی اینکه می توانید از طریق موبایل خود به اینترنت متصل شوید که برای این کار می توانید تنظیمات gprs ایرانسل را از سایت این شرکت به نشانی http://www.irancell.ir/layer2/?id=73
دریافت کنید.

برای شروع، نرم افزار مربوط به گوشی خود را از درون cd بر روی کامپیوتر خود نصب کنید سپس از طریق کابل usb با بلوتوث گوشی را به کامپیوتر متصل کرده و کمی صبر کنید تا مشخصات و تجهیزات گوشی شما بطور کامل توسط کامپیوتر شناخته شود و پیغام found new hardware , your new hardware is installed and ready to use در taskbar ظاهر شود.
اکنون از طریق new connection wizard یک اتصال dialup درست کنید و پس از گذراندن سه مرحله نخست به قسمتی می رسید که باید مودم گوشی را انتخاب کنید. سپس گزینه مودم گوشی را انتخاب کرده و مراحل کار را ادامه می دهیم.
پس از انتخاب نام کانکشن، باید شماره #8***99* را به جای شماره تلفن isp در کادر مربوطه وارد کنید و در مرحله بعد کادرهای مربوط به username و password را خالی بگذارید و مراحل ساخت کانکش را به پایان ببرید.
اکنون کار تمام است و تنها کاری که باید بکنید اینکه که مثل همیشه دکمه dial را فشار دهید.
مطمئنا برای ورود به دنیای اینترنت شما را زیاد منتظر نمی گذارد.

یکشنبه 26 اکتبر, 2008 9:28 am
مشخصات شخصی

عضو: یکشنبه 21 نوامبر, 2010 9:10 pm
پست Re: اتصال کامپیوتر به اینترنت از طریق موبایل ( GPRS )
سورنا جان سلام سوال من یه جورایی به پست شما ارتباط داره امیدوارم بتونید کمکم کنید
من یه گوشی نوکیا مدل3120 کلاسیک دارم وقتی اونو با کابل USB به کامپیوترم وصل میکنم کامپیوتر مموری گوشی

رو میشناسه و بعنوان یه حافظه جانبی (مثل یه فلش دیسک) یه درایو به مای کامپیوتر اضافه میکنه،ولی مشکل اینجاست که

برنامه ی نوکیا
پی سی سوئیت(Nokia PC Suite) اونو بطور کامل نمیشناسه و این پیغام رو میده:
Nokia 3120 classic connected in non-compatible mode.change it from UI
و نمیشه از طریق برنامه ی پی سی سوئیت با گوشی ارتباط برقرار کرد مثلا نمیشه از گوشی بعنوان مودم استفاده کرد.

در ضمن وقتی گوشی رو به کامپیوتر وصل میکنم ویزارد نصب سخت افزار جدید میاد که این ویزارد طبق معمول دنبال

فایل درایور برای نصب این سخت افزار(گوشی) میگرده و چون پیدا نمیکنه گوشی نصب نمیشه و نتیجتا نرم افزار پی سی

سوئیت اونو نمیشناسه، که فکر کنم مشکل از همین فایل درایور باشه. حتما دیدید که گوشی های قدیمی یه سی دی همراه

خودشون داشتن که فایلهای درایورشون رو این سی دی بود حالا میخاستم بدونم چطوری میتونم این مشکل رو حل کنم؟

چون میخام از گوشی بعنوان مودم استفاده کنم و تا پی سی سوئیت اونو نشناسه این کار ممکن نیس. ایا این گوشی ها نیاز

به درایور دارن؟ پس چرا همراه این گوشی ها سی دی نیست؟
(در ضمن از رو خود گوشی هم گزینه ی پی سی سوئیت رو بعنوان مد ارتباطی انتخاب میکنم)

یکشنبه 21 نوامبر, 2010 9:19 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: دوشنبه 11 آگوست, 2008 12:38 pm
با یه کابل رابط دیگه امتحان کن

یکشنبه 21 نوامبر, 2010 11:10 pm
مشخصات شخصی

عضو: یکشنبه 21 نوامبر, 2010 9:10 pm
مشکل از کابل نیست
مطمئنم

دوشنبه 22 نوامبر, 2010 7:39 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: Exabot [Bot] و 2 مهمان

شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه